İÇERİK ÜRETMENİN MARKAYA FAYDASI

Gelisimci İs Gelistirme ve Danismanlik

İçerik Üretiminin Markaya Faydası Nelerdir?

Biraz yorucu ancak süreklilik isteyen bir dünya sosyal medya ne yazık ki, dostlar bu alanda başarılı olmak istiyorsanız asla yılmayın.

Siz sosyal medyada içerik üretimini bırakabilirsiniz ancak bazıları bırakmıyor markasını büyütüyor ve sizden daha iyi oluyor. Markanızı büyütmek için en güzel alan sosyal alanlardır. Bu nedenle burada var olmanız gerekir. Herkesten ve en önemlisi rakiplerinizden iyi olmak için paylaşımlar ve üretimler ile öne çıkarsınız.

İçerik Üretimi Teknik Özellikleri

İçerik üretiminde asla kendinizi kandırmayın, içinize sinmeyen ve bu oldu mu? Acaba diye düşündüğünüz içerikleri paylaşmayın. Özellikle kendinizi müşteri gibi görün. İnsan kendine yalan söylemez, bu nedenle de içerik konusunda tutkulu olun.

İçerik Üretimi Teknik Özellikleri çok fazladır. Bu nedenle birden fazla alanda iyi olmanız gerekir. Facebook, Instagram, Twitter, Youtube ya da diğer sosyal mecralar mutlaka aşağıda yer alan alanlara dikkat edin.

  • Özgünlük
  • Anahtar kelime
  • SEO
  • Kaliteli dil kullanımı
  • İlgi çekici

Marka İçeriği Özellikleri

Marka içerikleri oluştururken iki soruyu kendimize sormamız gerekmektedir. Birinci komünite mi yaratacağız? Yoksa daha fazla satış mı yapacağız? Komünite yaratmak için üretilen içerikler düşüş satış oranına sahiptir. Fakat kitlenizin hızlı büyümesi ileride yapacağınız reklama yönelik paylaşımlarda geri dönüş oranını arttırmaktadır. Satış yapmak için ürettiğimiz içeriklerde geri dönüş oranı daha yüksektir fakat müşterilerin sadakatini zedelemekte olup bazı marka savunucularının ayrılmasına sebep olabilir. Bazı markalar sadece komünite üzerinden satış yapmaya eğilimlidir. Örnek vermemiz gerekirse Star Bucks büyük marka savunucuları sayesinde reklama ihtiyaç duymadan kendi sadakat programı doğrultusunda içerik üretmektedir. Bu durum Star Bucks'ın satışlarını arttırdığı gibi kahve sektöründe yeni markaların oluşmasını zorlaştırmıştır.

Sözün Özü

İçerik üretmek oldukça kolaydır fakat kaliteli içerik üretimi zordur. Markanız için içerik üretmek kolaydır fakat doğru içerik planlaması zordur. Gelişimci için zor yoktur, size özel strateji vardır. İçerik üretmenin markaya faydası saymakla bitmeyeceği gibi yeni toplumlar yaratılabilir.

Gelisimci İs Gelistirme ve Danismanlik

Birlikte Çalışmaya Başlayalım

İkas Partner Ödülü 2023