İŞ GELİŞTİRME NEDİR?

Gelişimci İş Geliştirme ve Danışmanlık

İş Geliştirme Nedir?

İş geliştirme nedir sorusunun cevabını basit bir örnekle açıklayalım. Yeni bir işe giriş yaptığınız varsayalım ya da mevcut işinizde yeni bir ürün/hizmet tasarladığınızı…

Öncelikle nasıl bir yol izlemeli? Rakip analizi önemli dediğinizi duyar gibiyiz. Tabii ki mevcut müşteri potansiyelinizi de iyi analiz etmeniz gerekiyor. Sektörün ihtiyaçları, lojistik sorunları, bilinen bilinmeyen onlarca farklı değişkeni not etmeyi de unutmamalı.

Bunlar Çözüm Değil Sorunun Analizidir!

İş geliştirme sorun ile çözümün birlikte hareket ettiği bir alandır. Yukarıda altını çizdiğimiz tüm konu başlıkları iş geliştirmenin incelediği başlıklar olarak ön plana çıkar. Yalnız, bunlar sadece sorunlarla alakalı değil bunlara nasıl bir çözüm bulunacağını da belirlemek gerekir.

Bu sayede uzun vadeli kabul görmüş, rakiplerle büyümeyi başaran, kendini kanıtlamış yeni işler geliştirilmiş olur.

İnanın ve Başarın

İş geliştirme yeni bir sektörün ihtiyaçlarının belirlenmesinden ona göre hareket edilmesine kadar çok geniş alanlarda dikkatleri üzerinde toplayan bir konu başlığıdır. Her geçen gün dünyanın en ünlü ve en bilindik markaları iş geliştirme üzerine çalışmalarını derinleştirir.

Aslına bakılırsa piyasaya sürülen her iş ya da her hizmet ve hatta ürün yeni bir maceradır. Basit bir mandal tasarımından; gelişmiş bir MR cihazına kadar her sektörde iş geliştirme çalışması yapmak hayatidir.

Her zaman için markanın bilinirliği, müşteri sadakati ve fark yaratan değişiklikler bu yolda karşımıza çıkar. Bu şekilde tanınır.

Sözün Özü

Bunun bir süreç olduğunun altını çizmiştik. Bu uzun ve yorucu süreçte meyveleri toplamak kısa süreli bir iş ile mümkün olmayacaktır. Bu işin ilginç olan yanı ise başarılı bir iş geliştirme çalışması, kâr – zarar süresinin de doğru olarak tespit edilmesine olanak tanır.

Gelişimci İş Geliştirme ve Danışmanlık

Birlikte Çalışmaya Başlayalım

İkas Partner Ödülü 2023