Pazar Yerinde Satış ve Kendi Sitenizde Satış

Mavi Okyanus Stratejisi

Pazar Yerinde Satış ve Kendi Sitenizde Satış Farkları Neler?

Pazar yerlerinde satış yapma pandemi döneminde patlasa da aslında öncesinde de büyük bir güç ile geliyordu. Bu nedenle de e-ticaret büyük bir seviye atladı. Pazar yerlerinden satış yapmak ile kendi sitenizden satış yapmanın en büyük farkı komisyon, yani Pazar yeri size diyor ki benim kanalımdan satış yapacaksan bana bir miktar komisyon vereceksin. Önemli olan, pazar yerlerinde sadece müşterinizi değil aynı zamanda platformuda memnun etmeniz gerekmektedir.

E-ticaret yapanlar için bu cidden can sıkıcı bir durum, ancak daha fazla insana daha fazla satış yapabilmek için bu tarz alanları seçmek gerekir. Trendyol, N11, Hepsiburada gibi siteler ülkemizde oldukça popüler Pazar yerleri olarak ön plana çıkıyor.

Kendi Sitenizden Satış Yapmanın Faydaları

Bir ürün ya da hizmet satıyorsanız bunu her zaman kendi sitenizden yapmak istersiniz. Başkasına komisyon vermek bir satıcı için belki de en can sıkıcı durum. Hele ki günümüz Pazar yerlerinin komisyon oranlarını görünce, ben hemen kendi siteme yoğunlaşmalıyım diyeceksiniz.

Kendinize ait bir internet siteniz var ise buradan yapılan satışlarda asla komisyon ödemezsiniz. Siteniz için yapacağınız tek masraf yıllık alan adı ve hosting masrafları olacaktır. Pazar yerleri ise satılan her üründen belirli komisyon alır. Bu nedenle olabildiğince kendi sitenize odaklanın. Pazar payınızı arttırmak ve en önemlisi daha fazla kazanmak için dostlar kendi sitenize yatırım yapmak uzun vadede size çok yarar sağlar.

Sözün Özü

İki tarafta birbirine göre avantaj ve dezavantaj sağlamaktadır. İki tarafın avantajlarından faydalanıp dezavantajlarına çözüm üreterek satışlarınızı istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

Pazar yeri çözümlerimiz için hizmetler kısmına göz atabilirsiniz. Unutmayın, her girişimcinin bir Gelişimciye ihtiyacı varıdır.

En son yazılanlar

KEYİFLE OKUYABİLECEĞİNİZ YAZILARA GÖZ ATIN