İş Koçuna Sahip Olmak İçin 4 Neden

Mavi Okyanus Stratejisi

NETLİK KAZANIN

Harika bir iş koçu, işiniz ve hayatınız için hedeflerinizi ve vizyonlarınızı netleştirmenize yardımcı olabilir. Yıllar boyunca birkaç koçla çalıştığınızı düşünün, işiniz ve hayatınız üzerinde büyük bir pozitif etki yaratır. Koçluk aldıktan sonra, kurmak istediğiniz şirket hakkında daha iyi bir anlayışa ve daha net bir imaja sahip oldursunuz. Her etkileşimde neyi başarmak istediğinize dair inanılmaz bir iç görü kazanırsınız. Bu, ekibinizin ve sizin daha daiyi sonuçlar üretmesine ve üretkenlik ve gelirde çarpıcı artışlara yol açar.

İŞ HEDEFLERİNİZLE KARŞILARKEN HAYATI DENGELEYİN

Hepimizin kişisel ve profesyonel hedefleri var, ancak çoğumuz hedeflere ulaşılana kadar plana bağlı kalmakta zorlanıyoruz. Hedefi belirledikten sonra, bir sonraki engelimiz, onu elde etmek için kişisel hayatımızdan ve sağlığımızdan ödün vermeden hedefe ulaşmaktır.Girişimciler işlerini büyütürken sayısız zorlukla karşılaşırlar. Birden fazla iş rolü üstlenmekten inanılmaz derecede uzun saatler çalışmaya kadar günlerimiz güzel bir kaos, neşe, hayalkırıklığı ve mutluluk karışımıyla doludur. Bir koç, hedeflerinize ulaşmanız için size rehberlik edecek temel adımlara ve süreçlere odaklanmanıza yardımcı olabilir. Neden? Niye? Çünkü bir koç, işiniz ve kişisel yaşamınız için doğru olan bir yolu ve hızı belirlemenize yardımcı olabilir - böylece çoğu girişimcinin başarıya ulaşmak için içinde olmaları gerektiğine inandıkları 7/24 kesintisiz öğütme zihniyetinden kurtulabilirsiniz.

İş Koçu

HESAP VEREBİLİRLİK 

Harika bir iş koçu, yarı rehber, amigo kız ve müdürdür. Kaçınılması gereken tuzakları bilir ve bunalıma girdiğinde ve bir iş yürütmenin yabani otları arasında kaybolduğunuzu hissettiğinizde sizin için oradadır. İş koçları sizi ne zaman destekleyeceklerini anlarlar, ancak en önemlisi, hedeflerinize ulaşmak için sizi nasıl sorumlu tutacaklarını bilirler. İşinize ilişkin tarafsız görüşleri, başkalarının yapamayacağı şekilde sizi aramalarına izin verir ve sonuçta sizi ve işinizi durgun tutacak mazeretleri ve algılanan engelleri aşmanıza yardımcı olur. Sizi sorumlu tutan koçunuz, girişimcilik çabalarınızın boşa gitmemesine yardımcı olur ve arzu ettiğiniz başarıya ulaşmanızı sağlar. 

DESTEK 

Bunu iyice vurgulayayım. İlk başladığınızda sizi destekleyen bir kişi veya ekibe sahip olmak, işinizin başarısı için inanılmaz derecede kritiktir. Birçok girişimci, ailelerinin veya arkadaşlarının desteğine sahip değildir; Harika bir şirketten ya da iyi maaşlı rahat bir kurumsal işten ayrıldığımız için hepimizin delirdiğini düşünüyorlar. Şimdi, spektrumun karşı tarafını düşünelim. Sizin durumunuzda olan birçok kişiye yardım etmiş, girişimci bilgelikle dolu bir koç şeklinde harika bir destek sistemine sahip olduğunuzu hayal edin. Çoğu küçük işletme sahibinin sahip olamayacağı, ancak doğru koçu bulup işe alırsanız, sihirli bir rekabet avantajı bulmuş gibisiniz. 

Doğru koçu veya danışmanı bulmak, işinizin en başından katlanarak büyümesine yardımcı olabilir. Evet, yine de işe koyulmanız gerekiyor, ancak bunu netlik, rehberlik, sorumluluk ve destekle ve yine de tatmin edici bir kişisel yaşamınız varken yapıyorsunuz. İş koçluğu almak, vizyonunuzu uygulamak için net bir yol oluştururken birçok çıkmazı atlamanıza izin verecektir. Süreç, başarı zirvenize hızla ulaşmanıza ve yükselişin biraz daha keyfini çıkarmanıza yardımcı olur. 

En son yazılanlar

KEYİFLE OKUYABİLECEĞİNİZ YAZILARA GÖZ ATIN